Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Уголовный процессуальный кодекс Украины относительно усовершенствования применения залога за совершение коррупционных преступлений

Заключение к проекту закона Украины от 17.04.2015 № 2654
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

У Комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону України "Про внесення зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення застосування застави за вчинення корупційних злочинів" (реєстр. 2654), поданий Кабінетом Міністрів України.

Проектом пропонується виключити можливість застосування таких запобіжних заходів як застава, особисте зобов'язання, особиста порука і домашній арешт для підозрюваних або звинувачених у скоєнні корупційних діянь з найбільш високою суспільною небезпекою, щоб вони не уникали кримінальної відповідальності. Їх має очікувати виключно утримання під вартою до винесення рішення суду.

До таких злочинів будуть належати привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм становищем, якщо воно вчинене в особливо великих розмірах, прийняття пропозиції, обіцянку або одержання службовою особою неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, незалежно від розміру такої вигоди.

За інші корупційні злочини, перелік яких вже визначений в Кримінальному кодексі України (крім тих, за які буде застосовуватися виключно утримання під вартою), пропонується визначати заставу в десятикратному розмірі неправомірної вигоди або вартості отриманого злочинним шляхом майна.

Опрос