Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об электроэнергетике" относительно запрещения отключения объектов централизованного водоснабжения и водоотвода от системы энергоснабжения

Заключение к проекту закона Украины от 16.04.2015 № 2653
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на своєму засіданні 20 травня 2015 р. розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" (реєстр. N 2653 від 16.04.2015 р.), внесений народними депутатами України Матківським Б. М., Дехтярчуком О. В., Мусієм О. С., Антонищаком А. Ф. та Добродомовим Д. Є.

Проект Закону спрямовано на усунення колізії норм законів України "Про електроенергетику" та "Про питну воду та питне водопостачання", яка полягає у тому, що статтею 6 останнього передбачено, що одним із принципів державної політики у сфері питної води та питного водопостачання є заборона відключення об'єктів питного водопостачання та водовідведення від системи енерго-, газо-, теплопостачання як об'єктів життєзабезпечення і стратегічного значення, в той же час Закон України "Про електроенергетику" передбачає право енергопостачальників та обов'язок споживачів енергії за умови неповної оплати споживачем спожитої електричної енергії обмежити його електроспоживання до рівня екологічної броні електропостачання або за відсутності такої повністю припинити електропостачання споживачу.

Законопроектом передбачено внести зміни до Закону України "Про електроенергетику" з метою передбачити заборону відключення об'єктів питного водопостачання та водовідведення від системи енергопостачання, а саме: статтю 5 доповнити пунктом, згідно якого принципи, на яких базується державна політика в електроенергетиці, доповнюється забороною відключення об'єктів централізованого питного водопостачання та водовідведення від системи енергопостачання; статтю 24 викласти в редакції, згідно якої право енергопостачальників за умови неповної оплати спожитої електричної енергії обмежити електроспоживання до рівня екологічної броні або за відсутності такої повністю його припинити, не поширюється на суб'єктів господарювання, які здійснюють централізоване питне водопостачання та водовідведення; статтю 26 викласти в редакції, згідно якої суб'єкти господарювання, які здійснюють централізоване питне водопостачання та водовідведення, звільняються від обов'язку (у випадку неповної оплати за спожиту електричну енергію) обмежити власне електроспоживання до рівня екологічної броні або повністю його припинити в разі відсутності такої.

Головне науково-експертне управління у своєму висновку до законопроекту підтримало його прийняття у першому читанні за основу, одночасно Управління звертає увагу на доцільність внесення аналогічних змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", яким регулюються відносини, що виникають між виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг, включаючи послуги з централізованого водопостачання і водовідведення, задля реалізації у повному обсязі вимоги, за якою комунальні послуги надаються споживачам безперебійно, виключно за винятком часу перерв на: проведення ремонтних робіт, ліквідацію наслідків аварій та в міжопалювальний період (ч. 3 ст. 16).

Опрос