Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об электроэнергетике" относительно запрещения отключения объектов централизованного водоснабжения и водоотвода от системы энергоснабжения

Заключение к проекту закона Украины от 16.04.2015 № 2653
Дата рассмотрения: 19.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику"

У законопроекті шляхом внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" пропонується заборонити енергопостачальникам відключення об'єктів централізованого питного водопостачання та водовідведення від системи енергопостачання як об'єктів життєзабезпечення і стратегічного значення.

Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, є "усунення правової колізії між Законом України "Про електроенергетику" та Законом України "Про питну воду та питне водопостачання". Дана колізія може бути усунена лише шляхом прийняття відповідних змін до Закону України "Про електроенергетику". Окрім того метою прийняття законопроекту є забезпечення принципів задекларованих державою в частині заборони відключення об'єктів питного водопостачання та водовідведення від системи енергопостачання як об'єктів життєзабезпечення і стратегічного значення".

Головне управління, підтримуючи прийняття законопроекту у першому читанні за основу, одночасно звертає увагу на доцільність внесення аналогічних змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", яким регулюються відносини, що виникають між виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг, включаючи послуги з централізованого водопостачання і водовідведення, задля реалізації у повному обсязі вимоги, за якою комунальні послуги надаються споживачам безперебійно, виключно за винятком часу перерв на: проведення ремонтних робіт, ліквідацію наслідків аварій та в міжопалювальний період (ч. 3 ст. 16).

Опрос