Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 33 Закона Украины "О статусе народного депутата Украины" относительно ограничения размера заработной платы

Заключение к проекту закона Украины от 23.04.2015 № 2647-1
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо обмеження максимального розміру заробітної плати народних депутатів)" (реєстр. N 2647-1 від 23 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення зміни до статті 33 Закону України "Про статус народного депутата України" щодо обмеження розміру заробітної плати (реєстр. N 2647-1 від 23 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), внесений народними депутатами України Королевською Н. Ю., Солодом Ю. В.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою досягнення соціальної справедливості у сфері оплати праці простих людей та народних депутатів.

Для досягнення мети авторами Законопроекту пропонується доповнити частину першу статті 33 Закону України "Про статус народного депутата України" нормою, передбачивши, що тимчасово, до стабілізації економічної ситуації в країні, місячна заробітна плата народному депутату нараховується в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є соціальною, правовою державою (стаття 1), людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави (стаття 3), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Згідно з частинами першою та четвертою статті 43 Основного Закону України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Кожен має право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Опрос