Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно ограничения максимального размера заработной платы народных депутатов)

Заключение к проекту закона Украины от 15.04.2015 № 2647
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо обмеження максимального розміру заробітної плати народних депутатів)" (реєстр. N 2647 від 15 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) на відповідність Конституції України проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо обмеження максимального розміру заробітної плати народних депутатів)" (реєстр. N 2647 від 15 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), внесений народними депутатами України Ляшком О. В., Галасюком В. В., Вовком В. І.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою скасування невиправданих переваг щодо надання чинним законодавством народним депутатам України, порівняно з іншими категоріями громадян; досягнення більшої соціальної справедливості, забезпечення відкритості та прозорості діяльності народних депутатів України.

Для досягнення мети авторами Законопроекту пропонується викласти у новій редакції частину першу статті 33 Закону України "Про статус народного депутата України", встановивши до 31 грудня 2015 року обмеження максимального місячного розміру заробітної плати народних депутатів сімома розмірами мінімальної заробітної плати, а дію частин другої та третьої статті 33, в яких йдеться про надбавки до встановленого Верховною Радою України посадового окладу - призупинити до 31 грудня 2015 року.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є соціальною, правовою державою (стаття 1), людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави (стаття 3), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Згідно з частинами першою та четвертою статті 43 Основного Закону України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Кожен має право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Опрос