Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Заключительные положения Закона Украины "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых законодательных актов Украины" (относительно ограничения максимального размера заработной платы народных депутатов Украины и членов Кабинета Министров Украины ради социальной справедливости)

Заключение к проекту закона Украины от 15.04.2015 № 2646
Дата рассмотрения: 01.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону "Про внесення зміни до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України" (щодо обмеження максимального розміру заробітної плати народних депутатів України та членів Кабінету Міністрів України задля соціальної справедливості) (N 2646 від 15.04.2015 р.)

У Головному управлінні розглянуто поданий проект, в якому пропонується відновити п. 10 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України" (далі - Закон), в якому передбачається обмеження максимального розміру заробітної плати народних депутатів України та членів Кабінету Міністрів України 3 розмірами мінімальної заробітної плати. Як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, "наслідком прийняття законопроекту стане встановлення соціальної справедливості у питаннях розміру заробітної плати між простими людьми та народними депутатами України, членами Кабінету Міністрів України".

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. У проекті передбачено внесення змін до Прикінцевих положень Закону "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України". Натомість така законодавча пропозиція не узгоджується з вимогами частини 6 статті 90 Регламенту Верховної Ради України, в якій встановлюється, що законопроект може передбачати внесення змін лише до тексту первинного законодавчого акта, а не до закону про внесення змін до цього законодавчого акта.

По-друге, згідно з правилами законодавчої техніки у прикінцевих положеннях нормативно-правового акту має визначатися термін набрання ним чинності, визначення юридичної долі інших норм чинного законодавства та завдання Кабінету Міністрів України, в яких встановлюється термін, протягом якого, він повинен забезпечити прийняття нових та приведення у відповідність із законом чинних підзаконних актів органів виконавчої влади. При цьому, дія прикінцевих положень вичерпується із реалізацією приписів, що містяться в них. З огляду на це законодавчі пропозиції щодо коригування прикінцевих положень законодавчого акту також виглядають юридично некоректними.

Опрос