Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно порядка образования и ликвидации местных государственных администраций

Заключение к проекту закона Украины от 14.04.2015 № 2642
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана на засіданні 13 травня 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо порядку утворення та ліквідації місцевих державних адміністрацій (реєстр. N 2642 від 14.04.2015), поданий Кабінетом Міністрів України.

Розроблення проекту Закону, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, зумовлено тим, що на сьогодні законодавчо не врегульовано питання формування місцевої державної адміністрації, зокрема не встановлено порядку її створення або ліквідації, а також не визначено органу, який повинен приймати такі рішення. Відповідну проблему планується вирішити шляхом внесення змін до законів України "Про місцеві державні адміністрації" та "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", наділивши повноваженнями з утворення/ліквідації місцевих державних адміністрацій Кабінет Міністрів України.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку від 08.05.2015 наводить низку зауважень до законопроекту та за результатами його аналізу в контексті положень Конституції України пропонує його відхилити. Зокрема, вказується, що система місцевих державних адміністрацій і обов'язковість її функціонування на постійній безперервній основі передбачені безпосередньо в Конституції України. Так, відповідно до частини першої статті 118 "виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації". При цьому у тексті Конституції України (частина друга статті 133) дано повний перелік областей України.

Тому пропозиція про врегулювання у законі питання утворення та ліквідації місцевих державних адміністрацій таким чином, начебто ці органи можуть утворюватись і ліквідовуватись у довільному порядку за рішенням того чи іншого органу державної влади або посадової особи, не узгоджується із зазначеним приписом Основного Закону України.

Опрос