Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно порядка образования и ликвидации местных государственных администраций

Заключение к проекту закона Украины от 14.04.2015 № 2642
Дата рассмотрения: 08.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку утворення та ліквідації місцевих державних адміністрацій" (реєстр. N 2642 від 14.04.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий проект, положення якого спрямовані на законодавче врегулювання порядку утворення та ліквідації місцевих державних адміністрацій (далі - МДА).

За результатами аналізу законопроекту вважаємо за необхідне висловити щодо його змісту наступні зауваження.

У проекті пропонується доповнити Закон України "Про місцеві державні адміністрації" новою статтею 4 "Утворення та ліквідація місцевих державних адміністрацій", а Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" - новою статтею 242 "Особливості державної реєстрації місцевих державних адміністрацій" (пункти 1 і 2 Розділу І проекту).

Необхідно зазначити, що функціонування МДА та їх систему передбачено безпосередньо в Конституції України: відповідно до ч. 1 ст. 118 "виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації". При цьому у тексті Конституції України (ч. 2 ст. 133) дано повний перелік областей України. Тому пропозиція про врегулювання у законі питання утворення та ліквідації МДА так, начебто ці органи можуть утворюватись і ліквідовуватись у довільному порядку за рішенням того чи іншого органу державної влади або посадової особи, не узгоджується із зазначеним приписом Основного Закону України.

Опрос