Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О порядке осуществления расчетов в иностранной валюте"

Заключение к проекту закона Украины от 10.04.2015 № 2638
Дата рассмотрения: 28.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті"

У законопроекті шляхом внесення змін до ст. 6 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (далі - "Закон") передбачається не поширювати положення ст. 1 цього Закону щодо зарахування у встановлені терміни виручки резидентів у іноземній валюті на їх валютні рахунки в уповноважених банках на розрахунки за експортно-імпортними операціями при наданні послуг з аеронавігаційного обслуговування резидентами - провайдерами аеронавігаційного обслуговування.

У Пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що його "розроблено з метою виконання програми технічної інтеграції України до Багатосторонньої системи маршрутних зборів та відповідно до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів". При цьому зазначається, що "відповідне законодавство (Закон України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті") містить норми, що не відповідають процедурам Євроконтролю, обов'язковість яких визначена законодавчо при приєднанні України до Багатосторонньої угоди".

Головне управління, в цілому не заперечуючи можливості прийняття внесеної законодавчої пропозиції, одночасно звертає увагу на доцільність посилення аргументації на її користь.

Зокрема, у супровідних до проекту документах, на нашу думку, доцільно було б навести більш докладну інформацію про наявні (якщо такі дійсно є) складнощі застосування чинного порядку відповідних розрахунків, особливо з огляду на те, що, як зазначається у Пояснювальній записці, "відсоток стягнення з авіакомпаній плати за аеронавігаційне обслуговування в повітряному просторі країн-членів Євроконтролю складає 99,8 %", а також про те, яким чином національне законодавство "в частині застосування до даної процедури обмеження строком у 90 (180) днів для повернення виручки в іноземній валюті на рахунки уповноважених банків" своїми нормами та процедурами обтяжує "ефективний процес стягнення плати за аеронавігаційне обслуговування" (стор. 2 Пояснювальної записки).

Опрос