Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обращения и рекламы биологически активных добавок

Заключение к проекту закона Украины от 10.04.2015 № 2637
Дата рассмотрения: 19.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу та реклами біологічно активних добавок" (реєстр. N 2637 від 10.04.2015 р.)

У проекті з метою захисту населення від несприятливих наслідків недобросовісного розповсюдження біологічно активних добавок пропонується внести деякі зміни до Законів України "Про безпечність та якість харчових продуктів", "Про рекламу" та до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП). У проекті, зокрема, пропонується законодавче визначення поняття "біологічно активної добавки"; встановлюються вимоги до реєстрації, етикетування, обігу та реклами біологічно активних добавок, роздрібна торгівля яких має здійснюватися виключно через аптечні заклади, у яких такі добавки мають розміщуватись в окремо виділених спеціально обладнаних місцях. При рекламі біологічно активних добавок встановлюється заборона створювати враження про те, що вони є лікарськими засобами чи мають лікувальні властивості. Крім того, встановлюється адміністративна відповідальності за порушення правил торгівлі біологічно активними добавками.

Підтримуючи необхідність законодавчого врегулювання виробництва та обігу біологічно активних добавок, звертаємо увагу на наступне.

У проекті не враховано, що відповідно до пункту 11 Закону України від 22 липня 2014 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів", Закон України "Про безпечність та якість харчових продуктів" викладено у новій редакції як Закон України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", який набере чинність 20 вересня 2015 року. За цих умов, на думку управління, вносити запропоновані у проекті зміни до Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" недоцільно з точки зору належної організації роботи Верховної Ради України, оскільки у разі їх прийняття вони будуть діяти лише до 20 вересня 2015 року.

Опрос