Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно сбора за места для парковки транспортных средств

Заключение к проекту закона Украины от 10.04.2015 № 2635
Дата рассмотрения: 12.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збору за місця для паркування транспортних засобів"

У законопроекті пропонується уточнити порядок справляння збору за місця для паркування транспортних засобів.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що прийняття запропонованих змін "дозволить вивести паркувальні майданчики з тіні, привести діяльність існуючих паркувальних майданчиків у відповідність до вимог чинного законодавства, активно розвивати надання платних послуг паркування, в тому числі в регіонах, та головне - за результатом проведеної діяльності суттєво збільшити надходження до бюджету".

Головне управління, розглянувши пропозиції законопроекту, вважає доцільним зазначити наступне.

1. З метою вдосконалення визначення поняття спеціальних автостоянок у законопроекті шляхом внесення змін до пп. 14.1.229 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України пропонується їх кваліфікувати не як "спеціально відведені автостоянки", а як "спеціально обладнані автостоянки". Звертаємо увагу на необхідність внесення таких же змін і до пп. 2681.2.1 п. 2681.2 та пп. 2681.3.2 п. 2681.3 ст. 2681 цього ж Кодексу.

Крім того, з метою уникнення неоднозначного трактування такого поняття при його практичному застосуванні доцільно було б визначити, як саме мають бути спеціально обладнані такі автостоянки.

2. На нашу думку, доцільно було б на суб'єктів господарювання, які уклали з операторами договори, умови яких передбачають виконання частини функцій оператора, зокрема, організацію паркування транспортних засобів, також покласти функцію щодо збереження транспортного засобу.

Опрос