Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на строительство объектов на отдельных земельных участках в г. Киеве

Заключение к проекту закона Украины от 10.04.2015 № 2629
Дата рассмотрения: 06.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про мораторій на будівництво об'єктів на окремих земельних ділянках в м. Києві" (реєстр. N 2629 від 10.04. 2015 р.)

У законопроекті, як зазначено у його преамбулі, пропонується встановити мораторій на будівництво у місті Києві будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів, лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури на окремих об'єктах благоустрою до затвердження нового Генерального плану м. Києва. Зокрема, забороняється виконання підготовчих та будівельних робіт щодо нового та незавершеного будівництва зазначених об'єктів у скверах, ботанічних садах, парках, лісопарках, рекреаційних зонах, лісах м. Києва; в урочищах та над урочищами зі стрімкими схилами; на прибудинкових територіях з зеленими насадженнями; на відстані до 100 метрів від берегів річки Дніпро, її притоків, протоків та заток; на відстані до 100 метрів від урізу води озер (у меженний період); на островах річки Дніпро в межах території м. Києва; навколо об'єктів, включених до Списку всесвітньої спадщини (стаття 1 проекту). При цьому дозволяється вибіркова забудова на зазначених земельних ділянках у разі відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності та для суспільних потреб, аварійної та надзвичайної ситуації.

Як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, його прийняття "зупинить неконтрольований процес подальшої незаконної забудови у Києві до прийняття нового Генерального плану м. Києві". При цьому у Пояснювальній записці до проекту також вказано, що "за інформацією представників Київської міської державної адміністрації будівництво понад 40 багатоповерхових жилих комплексів ідентифіковано міською владою як самовільне будівництво, а приблизно 120 об'єктів містобудування у місті Києві викликають питання щодо законності виділення земельних ділянок та виконання будівельних робіт".

Проаналізувавши проект, Головне управління вважає за необхідне висловити щодо нього наступні зауваження.

1. Погоджуючись із твердженням суб'єктів законодавчої ініціативи, що на сьогоднішній день має місце "незаконна, неконтрольована та систематична забудова земель, які належать до особливо цінних земель та об'єктів благоустрою зеленого господарства міста Києва", звертаємо увагу на те, що у проекті запроваджується мораторій не на будівництво незаконних об'єктів чи об'єктів, законність виділення земельних ділянок та дозвільних документів щодо будівництва яких викликає сумнів, а на будівництво всіх об'єктів, визначених у статті 1 проекту, тобто і тих, документи щодо яких не викликають сумнівів щодо законності їх отримання. Вважаємо запровадження мораторію щодо таких об'єктів необгрунтованим, а також таким що не відповідає задекларованій меті та завданню прийняття проекту. Крім цього, при прийнятті рішення слід також зважити, що мораторій на будівництво таких об'єктів матиме негативні економічні наслідки не лише для будівельних організацій, які змушені будуть консервувати відповідні об'єкти або відмовлятися від їх будівництва, а й для громадян, які не отримують житло, в тому числі і те, яке вони фінансували за власний рахунок, або житлово-комунальні послуги належної якості.

Опрос