Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по поддержке центров патриотического воспитания молодежи

Заключение к проекту закона Украины от 09.04.2015 № 2626
Дата рассмотрения: 02.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

У Комітеті Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики та спорту розглянутий проект Закону України "Про заходи щодо підтримки центрів патріотичного виховання" (реєстр. N 2626 від 09.04.2015 р.), поданий народними депутатами України Горбуновим О. В., Іщейкіним К. С., Дубневичем Б. В. та Крульком І. І.

У поданому законопроекті, який спрямований на підтримку патріотизму, духовності та ініціативи молоді, широкого залучення її до процесів соціально-політичних та економічних перетворень в суспільстві, а також інтеграції країни до європейської спільноти, зважаючи на необхідність посилення підтримки на загальнодержавному і місцевому рівні патріотизму шляхом створення і розвитку мережі молодіжних центрів патріотичного виховання по всій території України, пропонується на законодавчому рівні закріпити правовий статус, напрямки та форми підтримки діяльності молодіжних центрів патріотичного виховання.

Підтримуючи ідею вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді, члени Комітету зазначають, що суб'єктом законодавчої ініціативи у порушення частини 1 статті 27 Бюджетного кодексу України до законопроекту не подано фінансово-економічного обґрунтування.

За орієнтовними розрахунками Мінфіну тільки на створення та функціонування центрів потрібно майже 12 млрд. гривень.

Термін набрання цим законопроектом чинності, як зазначено в листі Мінфіну, порушує вимоги частини 3 статті 27 Бюджетного кодексу України.

Стаття 6 законопроекту щодо підготовки за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів працівників, членів та учасників молодіжних центрів має бути виключена із законопроекту, як така що не узгоджується із законодавством і потребує виділення значних обсягів додаткових коштів.

Опрос