Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации" (относительно освобождения от призыва на военную службу во время мобилизации преподавательского состава высших учебных заведений и научных сотрудников)

Заключение к проекту закона Украины от 09.04.2015 № 2620
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до доручення Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони 13 травня 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо звільнення від призову на військову службу під час мобілізації викладацького складу вищих учбових закладів та наукових співробітників" (реєстр. N 2620), поданий народними депутатами України Барною О. С. та іншими народними депутатами України.

У законопроекті пропонується шляхом внесення змін до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" визначити, що викладачі вищих навчальних закладів III - IV рівня акредитації, які мають науково-педагогічне навантаження не менше 0,5 ставки, науковий ступінь та звання (кандидат наук, доктор наук, доцент, професор) та наукові співробітники науково-дослідних інститутів, центрів, лабораторій, закладів прирівняних до них, які мають науковий ступінь та звання, ведуть наукову діяльність та дослідження в прикладній та фундаментальній науці, не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Зокрема, експерти звернули увагу на те, що законопроект потребує узгодження із Законом України "Про вищу освіту" від 01.07.2014 N 1556-VII, де замість акредитації встановлені рівні та ступені вищої освіти, а також на доцільність його погодження, зокрема, з Міністерством оборони і Міністерством внутрішніх справ України, оскільки обмеження призову під час мобілізації безпосередньо буде впливати на кількість мобілізаційних ресурсів, а отже на стан національної безпеки і оборони держави.

Опрос