Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в раздел XXI "Заключительные и переходные положения" Таможенного кодекса Украины (относительно особенностей обложения ввозной пошлиной деревообрабатывающего оборудования для возрождения промышленного производства)

Заключение к проекту закона Украины от 21.04.2015 № 2618-1
Дата рассмотрения: 08.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України (щодо особливостей оподаткування ввізним митом деревообробного обладнання для відродження промислового виробництва)" (реєстр N 2618-1 від 21.04.2015)

У законопроекті пропонується доповнити розділ XXI Митного кодексу України новим пунктом 4-2, згідно з положеннями якого до 1 січня 2018 р. звільняється від оподаткування ввізним митом деревообробне обладнання товарної групи 8465 згідно з УКТЗЕД. До таких товарів не застосовуються заходи нетарифного регулювання зовнішньої економічної діяльності, встановлені цим Кодексом та законами України.

Як стверджується у Пояснювальній записці до законопроекту, "головною метою проекту є стимулювання розвитку деревообробного комплексу України, залучення інвестицій, експорту продукції з високою доданою вартістю, створення нових робочих місць".

Головне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за доцільне зазначити таке.

1. У новому п. 4-2, яким автор проекту пропонує доповнити розділ XXI Митного кодексу України, йдеться про "деревообробне обладнання товарної групи 8465 згідно з УКТЗЕД". Зауважимо, що код 8465 є кодом не групи, а товарної позиції УКТЗЕД. У цьому плані вважаємо за доцільне нагадати, що відповідно до ч. 4 ст. 67 Митного кодексу України структура десятизнакового цифрового кодового позначення товарів в УКТЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).

Опрос