Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в раздел XX "Переходные положения" Налогового кодекса Украины (относительно особенностей налогообложения операций по ввозу на таможенную территорию Украины и поставке на таможенной территории Украины деревообрабатывающего оборудования для возрождения промышленного производства)

Заключение к проекту закона Украины от 09.04.2015 № 2617
Дата рассмотрения: 21.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України деревообробного обладнання для відродження промислового виробництва)"

У законопроекті пропонується доповнити підрозділ 2 розділу XX "Прикінцеві положення" Податкового кодексу України новим пунктом 38, згідно з яким "тимчасово, до 1 січня 2017 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України деревообробне обладнання за кодами 8465 та 8419 32 00 00 згідно з УКТЗЕД".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що "реалізація цього Закону значно покращить інвестиційний клімат та умови ведення бізнесу в деревообробній промисловості України, що в результаті дозволить суттєво збільшити об'єми виробництва, покращити торгівельний баланс та отримати значний позитивний соціально-економічний ефект в вигляді збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів за рахунок податків та створення додаткових робочих місць".

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. Запровадження пропозицій законопроекту призведе до зменшення надходжень до Державного бюджету України. У той же час у поданих до законопроекту документах відсутня чітка інформація про прогнозні величини бюджетних втрат. Звертаємо увагу на те, що відповідно до вимог ст. 91 Регламенту Верховної Ради України та ч. 1 ст. 27 Бюджетного кодексу України до проекту слід надати належне фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки).

2. У Митному тарифі України, встановленому Законом України від 19 вересня 2013 р. N 584-VII "Про Митний тариф України", коду 8465 УКТЗЕД відповідає такий товарний опис: "Верстати (включаючи верстати для забивання цвяхів, скріпок, склеювання та інших видів складання) для обробки дерева, пробки, кістки, ебоніту, твердих пластмас або аналогічних твердих матеріалів". Отже у пункті 38, яким автори проекту пропонують доповнити підрозділ 2 розділу XX "Прикінцеві положення" Податкового кодексу України, доречніше було б навести всеосяжний перелік кодів і описів за УКТЗЕД товарів із товарної позиції 8465 УКТЗЕД, який би відображав виключно асортимент продукції, на яку має розповсюджуватися дія положень даного пункту.

Опрос