Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно повышения ответственности за нарушения, связанные с коррупционной составляющей)

Заключение к проекту закона Украины от 09.04.2015 № 2614
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо підвищення відповідальності за порушення, пов'язані з корупційною складовою) (реєстр. N 2614 від 09 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо підвищення відповідальності за порушення, пов'язані з корупційною складовою) (реєстр. N 2614 від 09 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Поляковим М. А. та іншими.

Згідно із пояснювальною запискою Законопроект розроблено з метою вдосконалення чинного законодавства в частині посилення відповідальності за корупційні злочини. Створення належних умов для боротьбі з корупцією шляхом встановлення адекватної міри покарання за злочини, що на сьогодні досягли рівня найбільш суспільно-небезпечних. Для досягнення зазначеної мети пропонується внести зміни до низки статей Кримінального кодексу України.

Прийняття вказаного Законопроекту, за твердженням авторів, забезпечить створення нової ефективної системи запобігання корупції, що сприятиме зниженню рівня корупції в державі.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з наступного.

В Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос