Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О гуманитарной помощи" (относительно внедрения упрощенной процедуры признания грузов гуманитарной помощью)

Заключение к проекту закона Украины от 08.04.2015 № 2609
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 20 травня 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про гуманітарну допомогу" щодо запровадження спрощеної процедури визнання вантажів гуманітарною допомогою (реєстр. N 2609), внесений народним депутатом України Юринець О. В. та іншими народними депутатами України.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України "Про гуманітарну допомогу" з метою законодавчого врегулювання процедури визнання гуманітарною допомогою вантажів (товарів), коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг, що спрямовуються на задоволення потреб представників правоохоронних органів, підрозділів Служби безпеки, Національної гвардії, Збройних Сил України та інших воєнізованих структур і формувань, що не входять до складу Збройних Сил України, утворених відповідно до законів України, а також інших суб'єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом згідно з законодавством України (далі - представники органів, що здійснюють боротьбу з тероризмом).

Пропонується на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану:

- визнавати отримувачами та набувачами гуманітарної допомоги волонтерські, громадські організації, які зареєстровані в обласних реєстрах як отримувачі гуманітарної допомоги, для задоволення потреб представників органів, що здійснюють боротьбу з тероризмом;

- визнавати гуманітарною допомогою транспортні засоби, що отримуються чи передаються представникам органів, що здійснюють боротьбу з тероризмом;

- надати право визнавати гуманітарною допомогою вантажі, у тому числі транспортні засоби для задоволення потреб представників органів, що здійснюють боротьбу з тероризмом Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.

Після завершення проведення антитерористичної операції та/або скасування воєнного стану, транспортні засоби, які були ввезенні для задоволення потреб представників органів, що здійснюють боротьбу з тероризмом, пропонується передати на баланс Міністерства оборони України (з відповідною перереєстрацією).

Опрос