Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О принципах предупреждения и противодействия коррупции" (относительно декларантов, состоящих на военной службе)

Заключение к проекту закона Украины от 08.04.2015 № 2608
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції"

У законопроекті пропонується внести до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" від 7 квітня 2011 р. (далі - Закон) наступні зміни: 1) доповнити частину 1 статті 12 новим пунктом, яким передбачається додаткова підстава для подовження терміну подачі декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік; 2) доповнити примітку додатка до Закону пунктом 14, в якому закріплюється порядок подачі декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік суб'єктом декларування, якщо такий суб'єкт не може одержати інформацію про майно, доходи, видатки та зобов'язанні фінансового характеру члена сім'ї, який мобілізований відповідно до указів Президента України.

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити таке.

1. У новому пункті, яким пропонується доповнити частину 1 статті 12 Закону, зазначено, що "суб'єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік у зв'язку із мобілізацією відповідно до указів Президента України з метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань України, подають таку декларацію за звітний рік протягом 30 робочих днів з моменту повернення до місця роботи (служби) чи місця здійснення повноважень депутата місцевої ради". Вважаємо, що така законодавча пропозиція є логічно незавершеною, оскільки у ній не враховуються всі життєві обставини, що можуть виникнути у суб'єкта декларування, якого було мобілізовано. Зокрема, у ряді випадків такий суб'єкт може не повернутися до місця роботи (служби) у зв'язку з переїздом до іншого місця проживання, ліквідації підприємства (установи, організації), на якому він працював, продовженням служби у Збройних Силах України за контрактом, працевлаштуванням на іншу роботу, в тому числі в іншій місцевості, втратою працездатності тощо. З огляду на це більш прийнятним моментом для відрахування 30-денного терміну (як це пропонується законопроектом), на наш погляд, міг би бути, наприклад, момент закінчення суб'єктом декларування проходження військової служби (що визначений в ч. 2 ст. 24 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу") або його переходу на військову службу за контрактом.

Крім того, використання в пункті 3 частини 1 статті 12 Закону, а також пункті 14 примітки додатка до Закону (в редакції законопроекту) такого уточнення, як "з метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань України, подають таку декларацію", що виступає характеристикою указів Президента, видається зайвим. На нашу думку, таке уточнення суперечить визначенню поняття "мобілізація", наданому в статті 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". До того ж, це уточнення лише ускладнює тлумачення пункту 3 частини 1 статті 12 Закону, а також пункту 14 примітки додатка до Закону.

Опрос