Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О санкциях" (относительно внедрения института ресиверов (временных управляющих))

Заключение к проекту закона Украины от 08.04.2015 № 2607
Дата рассмотрения: 06.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про санкції" (реєстр. N 2607 від 08.04.2015 р.)

У проекті пропонується доповнити перелік санкцій, які можуть бути запроваджені згідно з статтею 4 Закону України "Про санкції", призначенням до юридичних осіб, які прямо чи опосередковано контролюються або діють в інтересах осіб, відносно яких застосовано блокування активів, тимчасових керуючих (ресиверів). Як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, його прийняття "має забезпечити створення механізму невідкладного та ефективного реагування на наявні і потенційні загрози національним інтересам і національної безпеці України".

Головне управління, розглянувши проект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження і пропозиції.

На нашу думку, призначення тимчасового керуючого (управління не підтримує використання слова "ресивер" в силу його іншомовного походження) до юридичної особи має бути окремою санкцією, яка може бути як пов'язана з блокуванням її активів, так і застосована окремо від такого блокування. Виходячи з цього, пропонуємо внести до пункту 11, яким доповнюється частина 1 статті 4 названого Закону, відповідні зміни. Крім цього, із запропонованої редакції згаданого пункту не зовсім зрозуміло, яка саме юридична особа мається на увазі під "юридичною особою, яка діє в інтересах осіб, відносно яких застосовано блокування активів".

Разом з тим, вважаємо, що одного доповнення статті 4 Закону України "Про санкції" новою санкцією недостатньо для її реального запровадження. Не менш важливим для цього є і встановлення порядку її реалізації. У зв'язку з цим пропонуємо доповнити проект визначенням порядку призначення тимчасових керуючих; вимог, яким вони мають відповідати; їх правам та обов'язкам; відповідальності за невиконання цих обов'язків тощо.

Опрос