Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" (относительно сроков уплаты)

Заключение к проекту закона Украины от 08.04.2015 № 2598
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана, відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України 15 липня цього року Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо термінів сплати (реєстр. N 2598), поданий народним депутатом України Т. Р. Козаком.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та встановити термін сплати єдиного внеску протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання звітності про нарахування єдиного внеску. При цьому пропонується виключити положення щодо сплати єдиного внеску одночасно із виплатою заробітної плати.

Як зазначено у пояснювальній записці, метою законопроекту є уніфікація термінів сплати єдиного внеску та податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України.

На сьогодні, відповідно до зазначеного Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок не пізніше 28 числа наступного місяця.

Є необхідність звернути увагу на наступне:

1. На нашу думку, внесення запропонованих змін призведе не до уніфікації строків сплати єдиного внеску і податків, а навпаки до розбалансування всієї системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Опрос