Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" (относительно сроков уплаты)

Заключение к проекту закона Украины от 08.04.2015 № 2598
Дата рассмотрения: 09.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо термінів сплати)" (N 2598 від 08.04.2015 р.)

У законопроекті, метою якого, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, є уніфікація термінів сплати єдиного внеску та податків та зборів, встановлених Податковим кодексом (що само по собі є досить сумнівним, оскільки у ПК України встановлені різні терміни для сплати окремих податків), пропонується внести відповідні зміни до статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". З цією метою у проекті пропонується пункт 8 (юридично коректніше - частину) статті 9 названого закону викласти в новій редакції, за якою платники єдиного внеску мають його сплатити протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого для подання звітності про нарахування єдиного внеску. Сьогодні ж єдиний внесок сплачується роботодавцем під час кожної виплати заробітної плати (доходу), на суми якої (якого) він нараховується. У разі, якщо заробітна плата (дохід) не виплачені, страхувальник зобов'язаний сплатити єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця). При цьому із тексту частини 8 статті 9 пропонується виключити положення щодо сплати єдиного внеску одночасно із виплатою заробітної плати. На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, "прийняття законопроекту дозволить своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Опрос