Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно уточнения порядка применения налогового компромисса

Заключение к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2593
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення порядку застосування податкового компромісу (реєстр. N 2593 від 07 квітня 2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення порядку застосування податкового компромісу (реєстр. N 2593 від 07 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Дерев'янком Ю. Б. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою продовження терміну дії застосування механізму досягнення податкового компромісу до 1 червня 2015 року, а також максимального спрощення самої процедури, прибравши корупціогенні фактори.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до Податкового кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України, якими пропонується уточнити процедуру податкового компромісу за наявності виявлених камеральною перевіркою розбіжностей, особливості оскарження податкового повідомлення-рішення та підстави для відмови у застосуванні процедури податкового компромісу, а також продовжити термін дії застосування механізму досягнення податкового компромісу до 1 червня 2015 року. У разі досягнення податкового компромісу також пропонується звільняти осіб від відповідальності за дії, передбачені статтею 366 Кримінального кодексу - службове підроблення.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос