Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления прозрачности добывающих отраслей в Украине

Заключение к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2591
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості видобувних галузей в Україні" (реєстр. N 2591), поданий народними депутатами України Бєльковою О. В., Мартиненком М. В., Домбровським О. Г., Войціцькою В. М., Батенком Т. І., Продан О. П., Мушаком О. П., і відзначає.

Законопроект підготовлено авторами з метою забезпечення можливості отримання фінансової інформації та інформації про господарську діяльність для підготовки Звіту про платежі видобувних компаній до бюджету України і доходи Уряду від їх діяльності відповідно до вимог Стандарту Ініціативи прозорості видобувних галузей, створення сприятливого інвестиційного клімату, умов подолання корупції, ефективного конкурентного середовища.

За висновком Головного науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України потребує уточнення ряд положень законопроекту, зокрема щодо визначення галузей, які відносяться до видобувних, щодо переліку та обсягу відомостей, які складатимуть "контекстну інформацію (загальний огляд) по видобувним галузям" та "про виробничу (господарську діяльність) та іншу інформацію, необхідну для посилення прозорості видобувних галузей", щодо переліку "інформації про загальнодержавні та місцеві податки і збори, та інші платежі", яка має розкриватися відповідно до цього законопроекту.

Крім того, регулювання видобувних галузей не обмежується запропонованими законопроектом змінами до Кодексу України про надра та Закону України "Про нафту і газ", проте зміни до інших законів України вносити не передбачається, що вимагає коригування назви законопроекту.

Супровідні документи до законопроекту потребують доопрацювання. Зокрема, супровідні документи не містять повного переліку зобов'язань України як країни-кандидата Ініціативи прозорості видобувних галузей, а також про вигоди від прийняття законопроекту для Української держави та розвитку видобувних галузей. Зокрема, Стандарт Ініціативи прозорості видобувних галузей передбачає забезпечення прозорості та інформування про ліцензування, обсяги видобутку, обсяги платежів видобувних компаній, а також розкриття Урядом інформації про отримані кошти, їх передачу на місцевий рівень, їх інвестування у розвиток соціальної інфраструктури, крім того заохочує забезпечення прозорості укладених контрактів на стадії видобування, всі види транзитних платежів. До звіту Ініціативи прозорості видобувних галузей, що перевіряється незалежними аудиторами, має включатися контекстуальна інформація про видобувні галузі промисловості, зокрема про правову основу та фіскальний режим, короткий опис видобувних галузей, про внесок видобувних галузей в економіку, обсяги видобування, участь держави у видобувних галузях, розподіл доходів, про ліцензійні реєстри та надання ліцензій, бенефіціарне право і контракти, проте не весь обсяг цієї інформації покладено в основу законопроекту.

Опрос