Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно пенсионного обеспечения инвалидов

Заключение к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2581
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана, відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення інвалідів" (реєстр. N 2581, доопрацьований), поданий народними депутатами України Денісовою Л. Л., Єфремовою І. О. і іншими.

Законопроектом пропонується розширити коло осіб, до яких не застосовується обмеження виплати пенсії в період роботи, передбачене з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, також особами з числа інвалідів III групи.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" N 213-VIII від 02.03.2015 року з 1 квітня 2015 року пенсіонерам у період роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", "Про статус народного депутата України", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів" пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачуються.

У період роботи на інших посадах/роботах пенсії, розмір яких перевищує 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Зазначені обмеження не поширюються на працюючих пенсіонерів з числа інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих військовослужбовців.

Реалізація запропонованих змін спрямована на підвищення рівня матеріального забезпечення і соціального захисту працюючих інвалідів III групи, сприятиме працевлаштуванню та самореалізації осіб з інвалідністю.

Опрос