Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно пенсионного обеспечения инвалидов

Заключение к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2581
Дата рассмотрения: 07.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення інвалідів" (N 2581 від 28.04.2015 р. доопрацьований)

У законопроекті пропонується скасувати встановлені Законом України від 2 березня 2015 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення" обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам - інвалідам III групи всіх категорій, що сприятиме їх соціальному захисту та поліпшенню матеріального становища.

Головне управління у своїх висновках неодноразово зазначало, що не підтримує обмеження виплати пенсій, призначених у солідарній системі загальнообов'язкового пенсійного страхування для будь-якої категорії одержувачів. Тому, в цілому управління підтримує спрямування законодавчої пропозиції про скасування обмеження пенсій.

Водночас звертаємо увагу на необхідність забезпечення рівності всіх громадян перед законом, принаймні, в межах кожної з категорій осіб, які отримують відповідні пенсії, виходячи, зокрема, із конституційних положень, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах (стаття 21), а також є рівними перед законом (стаття 24 Конституції України). Необґрунтованим виглядає зняття вказаних обмежень з окремих категорій пенсіонерів і з точки зору дотримання принципів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування щодо рівноправності застрахованих осіб щодо отримання пенсійних виплат та виконання обов'язків стосовно сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. У зв'язку з цим, вважаємо більш доцільним здійснити комплексний перегляд положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" в частині обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам та скасувати їх для всіх пенсіонерів, враховуючи, що розміри пенсій обчислюються, виходячи із заробітної плати, з якої вже були сплачені страхові внески із суми сімнадцять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тим більше, що чинне законодавство обмежує максимальний розмір пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність (9490 грн.).

Опрос