Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно жилищного обеспечения участников боевых действий и внутренне перемещенных лиц

Заключение к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2579
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо житлового забезпечення учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб" (N 2579 від 07.04.2015 р.)

У законопроекті, метою якого, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, "є посилення соціального захисту учасників бойових дій та осіб прирівняних до них, інвалідів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та внутрішньо переміщених осіб" пропонується надати зазначеним вище особам право на отримання пільгового довготермінового державного кредиту на будівництво та придбання жилих будинків і квартир, та у разі отримання такого кредиту - переважне право на працевлаштування для виконання робіт на цих об'єктах будівництва.

Головне управління в цілому підтримує пропозицію щодо сприяння у житловому забезпеченні перелічених вище категорій осіб. Разом з тим пропонуємо уточнити назву законопроекту на "Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння у житловому забезпеченні учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб", оскільки у ньому із заходів по забезпеченню житлом передбачається лише право на пільгове кредитування та право на переважне працевлаштування на об'єктах будівництва, які будуються за рахунок цих коштів. Крім цього, з метою надання запропонованим у проекті приписам форму правової норми, пропонуємо у тексті проекту слова "надається право" замінити словами "мають право". Звертаємо також увагу на те, що згідно з вимогами законодавчої техніки законопроект про внесення змін до закону має складатися з двох розділів або пунктів, перший з яких містить приписи про внесення змін до закону, а другий - термін набрання чинності законом, що приймається, та доручення, що зумовлені його прийняттям. У зв'язку з цим пропонуємо розділи I та II об'єднати в один розділ.

У зв'язку з тим, що оскільки у законопроекті передбачено надання пільгового державного кредиту та погашення частини суми зобов'язань по кредиту за рахунок бюджетних коштів, то згідно з вимогами статті 27 Бюджетного кодексу України суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов'язаний додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки). При цьому у разі, якщо зміни показників бюджету передбачають зменшення надходжень бюджету та/або збільшення витрат бюджету, до законопроекту мають додаватися пропозиції змін до законодавчих актів щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету.

Опрос