Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно минимального размера арендной платы)

Заключение к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2575
Дата рассмотрения: 21.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо мінімального розміру орендної плати)"

У законопроекті шляхом внесення змін до підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України пропонується визначити, що річна сума орендної плати за земельну ділянку, надану в оренду, не може бути меншою трикратного розміру земельного податку. Згідно з чинною нормою Кодексу така мінімальна величина орендної плати має становити не менше 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Головне управління розглянувши пропозиції законопроекту вважає доцільним зауважити наступне.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його прийняття "в-першу чергу забезпечить соціальну захищеність фізичних осіб, які є орендарями земель сільськогосподарського призначення, зайнятих житловим фондом, які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, а також забезпечить безперебійність наповнення бюджету за рахунок сплати орендарями відповідних платежів". Адже встановлене у Податковому кодексі України обмеження щодо мінімального розміру орендної плати не дозволяє сільським, селищним, міськім радам надавати певні пільги для вищезазначеного кола орендарів.

Головне управління, погоджуючись в цілому з наведеними у Пояснювальній записці до законопроекту аргументами на користь прийняття законодавчої пропозиції саме для зазначених орендарів, водночас звертає увагу на те, що запровадження запропонованого у законопроекті обмеження мінімального розміру орендної плати поширюватиметься на всіх орендарів земельних ділянок й, зокрема, на тих, які отримують прибутки від своєї діяльності, що є недостатньо обґрунтованим. Тож внесена пропозиція потребує відповідного уточнення.

Опрос