Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно обеспечения справедливости, прозрачности, своевременности и эффективности исполнения судебных решений)

Заключение к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2572
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 08 квітня 2015 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 20 травня 2015 року (протокол N 19) проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення справедливості, прозорості, своєчасності та ефективності виконання судових рішень)" (реєстр. N 2572 від 07 квітня 2015 року), поданий народними депутатами України Сторожуком Д. А. та іншими (далі - Законопроект).

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою створення умов для захисту прав та інтересів учасників процесу шляхом усунення прогалин та колізій в законодавстві, встановлення строків здійснення повноважень судів в частині видачі виконавчих листів та врахування зауважень Європейського суду з прав людини щодо системного порушення Україною своїх зобов'язань, зменшення навантаження на суд та позбавлення його від виконання невластивих йому функцій, приведення законодавства України у відповідність до найкращої європейської практики.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до Закону України "Про виконавче провадження", Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України шляхом включення до них відповідних положень, які закріплюють строк видачі судами виконавчих документів стягувачам.

Розглядаючи Законопроект, Комітет з питань правової політики та правосуддя виходить з такого.

Частина п'ята статті 124 Конституції України встановлює, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Також, частиною третьою статті 129 Конституції України визначено основні засади судочинства, зокрема обов'язковість рішень суду.

Члени Комітету, підтримуючи прагнення авторів Законопроекту щодо удосконалення законодавчого регулювання виконання судових рішень, визнаючи необхідність створення умов для захисту прав та інтересів учасників процесу, а також беручи до уваги зауваження Європейського суду з прав людини щодо системного порушення Україною міжнародних зобов'язань, зазначають, що запропоновані Законопроектом зміни спрямовані на усунення прогалин в процесуальному законодавстві та прискорення процесу виконання судових рішень, що в свою чергу сприятиме справедливості та ефективності судочинства.

Опрос