Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно обеспечения справедливости, прозрачности, своевременности и эффективности исполнения судебных решений)

Заключение к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2572
Дата рассмотрения: 07.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення справедливості, прозорості, своєчасності та ефективності виконання судових рішень)" (реєстр. N 2572 від 07.04.2015 р.)

У проекті пропонується внести до Цивільного та Господарського процесуальних кодексів України, Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України "Про виконавче провадження" деякі зміни, якими уточнюються порядок та строки видачі судами виконавчих документів.

Управління в цілому підтримує вказану законодавчу ініціативу, оскільки її прийняття дозволить усунути деякі з існуючих прогалин та колізій в процесуальному законодавстві, а також створить умови для прискорення процесу звернення до виконання відповідних судових рішень. Разом з тим вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Насамперед, слід звернути увагу на те, що розташування законодавчих актів у проекті не відповідає загальновизнаним правилам законодавчої техніки, згідно з якими у законопроекті про внесення змін до законодавчих актів спочатку розміщуються зміни до кодексів з урахуванням часу їх прийняття, а потім - зміни до законів. Таким чином, у пункті 1 розділу І проекту мають бути викладені зміни до ГПК України, у пункті 2 - зміни до ЦПК України, у пункті 3 - зміни до КАС України, у пункті 4 - зміни до Закону України "Про виконавче провадження". Крім цього, управління не вбачає підстав для викладення у новій редакції статті 116 ГПК України, оскільки за проектом ця стаття доповнюється новою частиною 5, а зміни вносяться лише до її частини 2. При цьому частини 1, 3 та 4 залишаються у чинній редакції.

2. У змінах до частини 1 статті 40 Закону України "Про виконавче провадження" пропонуємо уточнити, що постанова державного виконавця про розшук фізичної особи - боржника є обов'язковою для виконання органами внутрішніх справ, як це передбачено у цій частині щодо постанов про розшук транспортних засобів.

3. У змінах до частини 5 статті 153 ЦПК України доцільно було б передбачити можливість вручення копії ухвали про вжиття заходів забезпечення не лише негайно після її постановлення, як це запропоновано у проекті, але й і не пізніше дня, наступного після подання відповідної заяви у разі, якщо ухвала не вручена негайно. Це зауваження стосується також аналогічних за змістом змін до статті 67 ГПК України положень

4. Вважаємо, що з метою уніфікації відповідних положень процесуальних кодексів зміст нових частин п'ятих, якими доповнюються стаття 368 ЦПК України та стаття 116 ГПК України, слід узгодити зі змістом частини 2 статті 258 КАС України, виклавши їх у такій редакції:

Опрос