Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 29 Бюджетного кодекса Украины (относительно платы за сервисные услуги, предоставляемые Министерством внутренних дел)

Заключение к проекту закона Украины от 06.04.2015 № 2568
Дата рассмотрения: 20.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 29 Бюджетного кодексу України"

У законопроекті пропонується доповнити частину 3 статті 29 Бюджетного кодексу України новим пунктом 7-4, згідно з яким до джерел формування спеціального фонду Державного бюджету України в частині доходів належатимуть "100 відсотків плати за сервісні послуги, що надаються Міністерством внутрішніх справ України". Згідно ж з вимогами чинного п. 24 ч. 2 ст. 29 Бюджетного кодексу України плата за надання відповідних послуг Міністерством внутрішніх справ України належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.

На думку Головного управління, "сервісні послуги", про які йдеться в законопроекті, який системно пов'язаний з проектом Закону України "Про сервісні послуги та сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України" (реєстр. N 2567), за своєю природою належать до "адміністративних послуг". У зв'язку з цим є підстави вважати, що пропозиція щодо виокремлення "сервісних послуг", плата за надання яких має зараховуватися до складу спеціального фонду Державного бюджету України, виглядає недостатньо обґрунтованою.

Крім того, у Пояснювальній записці до законопроекту відсутні обґрунтування щодо доцільності зарахування саме 100 відсотків плати за сервісні послуги, що надаються Міністерством внутрішніх справ України, до джерел формування спеціального фонду Державного бюджету України, а тільки зазначається, що прийняття законопроекту "викликана нагальною потребою покращення якості, підвищення оперативності та об'єктивності надання сервісних послуг з оформлення документів дозвільного характеру органами внутрішніх справ, полегшення отримання цих послуг громадянами, запобігання проявам корупції в цій сфері". Звертаємо увагу на те, що відповідно до вимог ст. 91 Регламенту Верховної Ради України та ст. 27 Бюджетного кодексу України до проекту слід надати належне фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки).

Звертаємо увагу на те, що відповідно до вимог п. 2 законопроекту "цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування". Тому, у разі прийняття Верховною Радою України законодавчих пропозицій, відповідного корегування потребуватимуть показники Державного бюджету України на 2015 рік. У Пояснювальній записці до законопроекту такі пропозиції відсутні.

Опрос