Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об осуществлении государственных закупок" (относительно усовершенствования отдельных процедур государственных закупок)

Заключение к проекту закона Украины от 06.04.2015 № 2566
Дата рассмотрения: 20.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо удосконалення окремих процедур державних закупівель)"

У законопроекті шляхом внесення змін до статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" пропонується:

збільшити кількість випадків, на які не поширюються вимоги цього Закону;

збільшити мінімальну вартість предмета закупівлі для товарів і послуг з 100 до 300 тис. гривень, а робіт з 1 до 3 млн. гривень, закупівля яких здійснюється з обов'язковим застосуванням встановлених цим Законом процедур закупівлі за державні кошти;

дозволити здійснювати закупівлю шляхом застосування процедури запиту цінових пропозицій щодо товарів і послуг, для яких існує постійно діючий ринок, за умови, що їх вартість не перевищує 500 тис. гривень, а не 300 тис. гривень, як це передбачено чинною нормою Закону;

надати право Кабінету Міністрів України переглядати вартість предмета закупівлі товарів, робіт і послуг за необхідності, але не рідше ніж один раз у 24 місяці.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

У законопроекті пропонується не поширювати загальні вимоги, встановлені Законом України "Про здійснення державних закупівель", на випадки, якщо предметом закупівлі є: централізоване водопостачання, водовідведення та обслуговування каналізаційних систем; централізоване постачання теплової енергії; електрична енергія, послуги з її постачання, передачі та розподілу; природний і нафтовий газ та послуги з його транспортування, розподілу і постачання; поштові послуги, а також поштові марки та марковані конверти; товари, роботи і послуги, необхідні для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; пальне для автотранспортних засобів, закупівля якого здійснюється в роздріб безпосередньо на автозаправних станціях. Звертаємо увагу на те, що Головне управління у всіх своїх висновках на законопроекти щодо непоширення загальних вимог, встановлених Законом України "Про здійснення державних закупівель", на процедури закупівлі за державні кошти тих чи інших товарів, робіт та послуг незмінно звертало увагу на те, що такі пропозиції не повною мірою узгоджуються з основною метою цього Закону, яка полягає у створенні конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобіганні проявам корупції у цій сфері, розвитку добросовісної конкуренції. Зауважимо також, що Кабінет Міністрів України, при поданні на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України "Про здійснення державних закупівель" у новій редакції (який був прийнятий 10 квітня 2014 року) зазначав, що однією із законодавчих новел є скорочення "переліку випадків, на які не поширюється дія Закону (з 44 до 10 випадків) з метою запобігання безконтрольного використання державних коштів, прозорості та відкритості сфери державних закупівель" (див.http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=50444).

Опрос