Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно совершенствования регулирования отношений в сфере обеспечения безопасности дорожного движения и ответственности за нарушения Правил дорожного движения, зафиксированные в автоматическом режиме

Заключение к проекту закона Украины от 21.04.2015 № 2562-1
Дата рассмотрения: 08.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та відповідальності за порушення правил дорожнього руху, що зафіксовані в автоматичному режимі"

У законопроекті пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), законів України "Про міліцію" та "Про дорожній рух". Зокрема, у змінах до КУпАП пропонується: 1) у ст. ст. 121 та 121-1 передбачити нові форми об'єктивної сторони адміністративних правопорушень, а також закріпити в ст. 121-1 таку кваліфікуючу ознаку, як повторне протягом року вчинення адміністративного правопорушення; 2) у ст. 122 замінити термін "водій транспортного засобу" на термін "особа, яка керує транспортним засобом"; 3) доповнити ст. 188-28 новою ч. 2, якою передбачається адміністративна відповідальність за невиконання запиту про надання інформації у справі про адміністративне правопорушення, або надання недостовірної інформації; 4) у ст. 258 розширити перелік випадків, коли протокол про адміністративне правопорушення не складається; 5) доповнити КУпАП ст. ст. 258-1, 258-2, 258-3, що регламентуватимуть порядок складення та виконання запиту про надання інформації у справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, яке зафіксовано в автоматичному режимі, а також винесення заочної постанови по цій справі тощо.

До ст. 10 Закону України "Про міліцію" проектом пропонується внести зміни, які уточнюють основні обов'язки міліції. До Закону України "Про дорожній рух" пропонується внести зміни до ст. 29 (уточнюється перелік транспортних засобів, що не допускаються до участі у дорожньому русі) та ст. 52-1 (уточнюються повноваження Міністерства внутрішніх справ України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху).

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити таке.

Опрос