Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об органах внутренних дел

Заключение к проекту закона Украины от 06.04.2015 № 2561
Дата рассмотрения: 20.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про органи внутрішніх справ"

У законопроекті визначається система органів внутрішніх справ, правовий статус Міністерства внутрішніх справ України (далі - МВС України), порядок забезпечення діяльності органів внутрішніх справ, а також контроль та нагляд за діяльністю зазначених державних органів. Крім того, законопроектом пропонується визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про загальну структуру і чисельність Міністерства внутрішніх справ України".

Проаналізувавши законопроект, Головне науково-експертне управління зазначає таке.

1. Ідея врегулювання діяльності органів внутрішніх справ у спеціальному законі викликає певні зауваження і є вразливою як у теоретичному, так і в практичному відношенні. Річ у тому, що виконавча влада, основне суспільно-політичне (функціональне) призначення якої відповідно до принципу поділу державної влади полягає у забезпеченні виконання Конституції та законів України, в організаційному відношенні являє собою досить розгалужену систему органів виконавчої влади (державного управління), об'єднаних єдністю цілей та завдань виконавчої влади. У теорії державного управління та адміністративного права ця система органів виконавчої влади позначається терміном "апарат державного управління", який у свою чергу є складовою частиною більш широкого поняття - "державний апарат" або "апарат держави", під якими розуміють систему всіх державних органів, через які забезпечуються реалізація завдань і функцій держави.

У свою чергу апарату державного управління також властивий системний характер. Він поділяється на відповідні підсистеми органів, що покликані здійснювати державне управління у відповідних сферах (галузях) суспільного життя. Такою складовою частиною державного апарату є підсистема органів внутрішніх справ, яким притаманні всі загальні ознаки органів державної влади, в тому числі і органів виконавчої влади.

Опрос