Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственной уголовно-исполнительной службе Украины" относительно назначения руководителя центрального органа исполнительной власти

Заключение к проекту закона Украины от 06.04.2015 № 2560
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" щодо призначення керівника центрального органу виконавчої влади (реєстр. N 2560 від 06 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 17 червня 2015 року (протокол N 23) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" щодо призначення керівника центрального органу виконавчої влади (реєстр. N 2560 від 06 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Кожем'якіним А. А.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою усунення колізії законодавства щодо призначення керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та відповідатиме принципу юридичної визначеності.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміну до частини першої статті 7 Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України", якою визначається суб'єкт, уповноважений утворювати, реорганізовувати та ліквідовувати центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, замінивши слова "Президентом України" на "Кабінетом Міністрів України".

Також Законопроектом передбачається частину другу статті 8 цього Закону щодо врегулювання питання призначення керівника центрального органу виконавчої влади викласти у новій редакції, привівши у відповідність до Конституції України.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос