Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно дерегуляции в агропромышленном комплексе

Заключение к проекту закона Украины от 31.08.2015 № 2558а
Дата рассмотрения: 15.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі" (реєстр. N 2558а від 31.08.2015 р.)

Законопроект спрямований на подальше вдосконалення законодавчого регулювання відносин у аграрному секторі економіки України. Основним його завданням є зменшення в Україні надмірної зарегульованості підприємницької діяльності, яка "є одним з основних джерел корупції", призводить до суттєвих економічних втрат. У проекті пропонується переглянути окремі обов'язкові процедури та дозволи в агропромисловому комплексі (у сфері ветеринарії, пестицидів та агрохімікатів, тваринництва, харчових продуктів, рибного господарства, природокористування). Для досягнення задекларованих цілей відповідні зміни пропонується внести до законів України "Про карантин рослин", "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності", "Про ветеринарну медицину", "Про племінну справу у тваринництві", "Про дитяче харчування", "Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них", "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", "Про ліцензування видів господарської діяльності", "Про пестициди і агрохімікати", Кодексу України про надра, Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, завдяки його прийняттю відбудеться суттєве скорочення адміністративних витрат, покращиться інвестиційна привабливість агропромислового комплексу та "позиція України в міжнародних рейтингах економічної свободи".

Аналіз законопроекту дозволяє зробити щодо нього наступні зауваження.

1. Зокрема, деякі законопроектні положення доцільно узгодити з законодавчими приписами, які більш чітко регламентують відповідне питання. Наприклад, формулювання "не виявлено вогнища карантинних організмів у країні походження, реекспорту або транзиту", яке пропонується включити до статті 39 Закону України "Про карантин рослин" у якості умови ввезення в Україну або транзит через її територію вантажу, є надто "розмитим", викликає питання щодо суб'єктів, котрі мають виявляти вогнища карантинних організмів у тій чи іншій країні та надавати відповідну інформацію. Цих вад не має припис статті 36 зазначеного Закону, за яким імпортні та транзитні вантажі з об'єктами регулювання повинні "не походити з об'єкта або зони виробництва чи переміщуватися через зону, на яку поширюється карантинний режим, що підтверджується іноземною національною організацією захисту рослин країни - експортера або транзиту". Слід узгодити зміни до статті 39 Закону України "Про карантин рослин" з відповідного питання із зазначеним приписом статті 36 цього Закону.

Опрос