Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации" (относительно выездных пунктов военных комиссариатов и других вопросов)

Заключение к проекту закона Украины от 06.04.2015 № 2556
Дата рассмотрения: 05.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (щодо виїзних пунктів військових комісаріатів та інших питань)"

У законопроекті пропонується шляхом внесення змін до статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" передбачити функціонування виїзних пунктів військових комісаріатів. Також у проекті визначаються строки прибуття військовозобов'язаних та резервістів під час мобілізації на виїзні та збірні пункти військових комісаріатів.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, звертає увагу на таке.

1. Запровадження у структурі військових комісаріатів виїзних пунктів потребує визначення їх правового статусу, території та порядку створення і функціонування, а також розмежування їх діяльності з діяльністю збірних пунктів військових комісаріатів.

2. Для створення виїзних пунктів військкоматів необхідно внести зміни не лише до статті 22 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", як це запропоновано у законопроекті, а й до статей 1, 16, 17, 18, 21 цього ж Закону, де йдеться про мобілізаційні обов'язки як громадян, так і місцевих органів влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, а також до статей 24, 43 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

3. Визначення у законі жорстких строків прибуття громадян на збірні та виїзні пункти військкоматів без виклику є недоцільним, оскільки у законі неможливо врахувати усі особливості територіального розташування цих органів, їх "пропускну" спроможність, а отже й гарантувати, що прибуття усіх військовозобов'язаних та резервістів до них в один і той же час буде доцільним з точки зору оптимального проведення мобілізації.

Опрос