Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в законы Украины, регулирующие оперативно-розыскную и контрразведывательную деятельность

Заключение к проекту закона Украины от 06.04.2015 № 2555
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 7 квітня 2015 року Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони на засіданні 8 квітня ц. р. розглянув внесений народними депутатами України А. Левусом, І. Вінником, С. Пашинським проект Закону "Про внесення змін до законів України, що регулюють оперативно-розшукову та контррозвідувальну діяльність" (реєстр. N 2555 від 6.04.2015 р.).

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 6 і 7 Закону "Про контррозвідувальну діяльність" (далі - КРД) та статті 8 Закону "Про оперативно-розшукову діяльність" (далі - ОРД), передбачивши можливість здійснення виключно з метою попередження, своєчасного виявлення і припинення розвідувальних, терористичних та інших посягань на державну безпеку України, отримання інформації в інтересах контррозвідки на підставі відповідної контррозвідувальної справи заходів, визначених частиною третьою статті 8 Закону про ОРД за ухвалою слідчого судді без розголошення третій стороні, а заходів, що не потребують дозволу слідчого судді, - з дозволу начальників відповідних підрозділів Центрального управління Служби безпеки України, які здійснюють контррозвідувальну діяльність, начальників регіональних органів, органів військової контррозвідки Служби безпеки України або їх заступників.

Крім того, пропонується доповнити статтю 6 Закону про КРД новими підставами для проведення контррозвідувальної діяльності - наявність достатньої інформації, що потребує перевірки за допомогою спеціальних форм, методів і засобів, про посягання на економічний, інформаційний, науково-технічний та оборонний потенціал України.

Сьогодні Закон про КРД містить положення (пункт 6 частини другої статті 7), за яким необхідно погоджувати всі без виключення клопотання на проведення оперативно-розшукових заходів (ч. 3 ст. 8 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність"), що здійснюються в межах контррозвідувальної діяльності з прокурором (Генеральний прокурор України, виконувач його обов'язків, уповноважені наказом Генерального прокурора України заступники Генерального прокурора України).

Прийняття згаданого законопроекту створить умови для забезпечення оперативного вирішення Службою безпеки України завдань контррозвідувальної та оперативно-розшукової діяльності в ході попередження, своєчасного виявлення і запобігання зовнішнім та внутрішнім загрозам безпеці України, розвідувальним, терористичним та іншим протиправним посяганням спеціальних служб іноземних держав, а також організацій, окремих груп та осіб на інтереси України.

Опрос