Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об особенностях государственного регулирования деятельности субъектов предпринимательской деятельности, связанной с реализацией и экспортом лесоматериалов" (относительно предупреждения экологической катастрофы в лесной отрасли)

Заключение к проекту закона Украины от 31.08.2015 № 2547а
Дата рассмотрения: 15.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" (щодо запобігання екологічній катастрофі в лісовій галузі)" (реєстр. N 2547а від 31.08.2015 р.)

У проекті з метою негайного введення 10-річної заборони на експорт української деревини вносяться зміни до абзацу другого статті 2-1 Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів". У ньому, зокрема, із абзацу другого цієї статті пропонується вилучити слова "з 1 листопада 2015 року", які стосуються початку настання 10-ти річної заборони вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД): деревних порід, крім сосни. Тобто вказане положення статті 2-1 Закону, відповідно до п. 1 розділу II "Прикінцеві положення" проекту, набере чинності з дня, наступного за днем опублікування проекту, а не з 1 листопада 2015 року, що передбачено у чинній нормі. Прийняття проекту, на думку його розробників, дасть змогу зберегти існуючий лісовий фонд держави та запобігти екологічній катастрофі через безконтрольне масове вивезення лісу-кругляку за кордон, а також забезпечить вітчизняні деревообробні підприємства дефіцитною сировиною, що сприятиме переорієнтації експорту з кругляку на готову продукцію деревообробки, створення нових робочих місць, наповнення бюджетів усіх рівнів за рахунок податкових платежів та розвиток регіонів.

Головне управління у цілому підтримує законопроект, прийняття якого сприятиме запобіганню екологічної катастрофи, яка виникла в результаті неконтрольованої вирубки лісів у державі. Водночас слід зазначити, що у ньому залишилась невизначеною юридична доля уже виданих відповідно до статті 3 вказаного Закону сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення суб'єктами підприємницької діяльності експортних операцій. Такий сертифікат відповідно до пункту 4 Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 р. N 1260, "діє протягом 60 днів з дати його видачі". Тобто на день набрання чинності законопроекту у окремих суб'єктів підприємницької діяльності можуть бути наявними відповідні сертифікати, заборону здійснення експортних операцій за якими доцільно передбачити у "Прикінцевих положеннях" проекту.

Опрос