Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статьи 256 и 285 Кодекса Украины об административных правонарушениях (относительно электронной копии постановления суда)

Заключение к проекту закона Украины от 31.08.2015 № 2546а
Дата рассмотрения: 09.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статей 256 і 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення"

У законопроекті пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), а саме: 1) у статті 256 КУпАП уточнити, які відомості мають зазначатися в протоколі про адміністративне правопорушення; 2) доповнити статтю 285 КУпАП частиною 10, в якій закріплюється обов'язок та порядок відправлення електронної копії постанови суду відповідному адресату.

Підтримуючи ідею законопроекту, Головне науково-експертне управління за результатами його аналізу відзначає наявність у ньому певних недоліків та неузгодженостей, які полягають у наступному.

1. У законопроекті пропонується внести до частини 1 статті 256 КУпАП зміни, згідно з якими в протоколі про адміністративне правопорушення, окрім інших відомостей, також зазначається "назва суб'єкта владних повноважень та його електронна адреса". Вважаємо, що використання поняття "суб'єкт владних повноважень" є недоречним як у цій статті, так і в статті 285 КУпАП (у редакції законопроекту), оскільки воно не охоплює всіх осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення. Зокрема, відповідно до пункту 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України "суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень". Аналогічне визначення цього поняття міститься в абзаці 4 пункту 2 Положення про Єдину базу даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб'єктів владних повноважень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 р. N 5.

У той же час у статті 255 КУпАП "Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення" право складати відповідні протоколи мають ряд осіб, що не є суб'єктами владних повноважень (наприклад, уповноважені на те посадові особи підприємств і організацій, у віданні яких є об'єкти електроенергетики, власники підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган тощо) та адреса електронної пошти яких відсутня в Єдиній базі даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб'єктів владних повноважень.

Опрос