Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Высшем совете юстиции" о возобновлении работы Высшего совета юстиции

Заключение к проекту закона Украины от 03.04.2015 № 2546
Дата рассмотрения: 29.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Вищу раду юстиції" про відновлення роботи Вищої ради юстиції"

У законопроекті з метою удосконалення процедури обрання усіх членів Вищої ради юстиції (далі - ВРЮ) і забезпечення повноцінної діяльності цього державного органу, а також уточнення механізму призначення на посаду судді вперше пропонується внести зміни до статей 6, 10, 11, 12, 13, 19-1, 29, 35, 36 Закону України "Про Вищу раду юстиції" (далі - Закон), а статтю 6-3 цього Закону викласти в новій редакції.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за необхідне зазначити таке.

1. Не можна погодитись з пропозицією законопроекту щодо виключення із ч. 1 ст. 6 Закону таких вимог щодо кандидата на посаду члена ВРЮ, як проживання в Україні не менш як десять останніх років, а також визнання кандидата фахівцем у галузі права та наявності у нього бездоганної професійної репутації. Адже у Пояснювальній записці до законопроекту не наведено аргументів на користь таких законодавчих нововведень.

Крім того вважаємо, що високі кваліфікаційні вимоги для членів ВРЮ встановлені законодавцем з огляду на те, що Конституцією України (ст. 131) та Законом на ВРЮ покладено відповідальні завдання щодо формування незалежного високопрофесійного суддівського корпусу, здатного кваліфіковано, сумлінно та неупереджено здійснювати правосуддя на професійній основі, а також за прийняття рішень стосовно порушень суддями і прокурорами вимог щодо несумісності та у межах своєї компетенції про їх дисциплінарну відповідальність. Тому виправданою була б спроба уточнити й конкретизувати ці вимоги, а не відмова від них взагалі.

2. Незрозумілою, на наш погляд, є пропозиція законопроекту щодо дублювання інформації про кандидатів у члени ВРЮ на веб-сторінці офіційного Інтернет-представництва Президента України та офіційному веб-сайті ВРЮ (ч. 3 ст. 6-3 "Добір кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів Вищої ради юстиції" Закону у редакції проекту). При цьому також звертаємо увагу, що постійно діючим органом, утвореним Президентом України для здійснення його повноважень, наразі є Адміністрація Президента України (а не Секретаріат, як це зазначається у проекті).

Опрос