Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины относительно освобождения от уголовной ответственности судьи

Заключение к проекту закона Украины от 03.04.2015 № 2545
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону України про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо звільнення від кримінальної відповідальності судді (реєстр. N 2545 від 03 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 20 травня 2015 року (протокол N 19) на відповідність Конституції України проект Закону України про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо звільнення від кримінальної відповідальності судді (реєстр. N 2545 від 03 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Власенком С. В.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою встановлення організатора вчинення злочину, передбаченого статтею 375 Кримінального кодексу України, та запобігання в майбутньому тиску на суддів з боку вищих посадових осіб для винесення ними завідомо неправосудних рішень, що фактично призведе до зменшення кількості вчинення такого виду злочину. Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до статті 375 Кримінального кодексу України, доповнивши новою частиною третьою. Крім цього, пропонується зміна до частини третьої статті 368 Кримінального кодексу України, що полягає у доповненні у переліку статей, на які поширюється визначення службової особи, яка займає особливо відповідальне становище, статтею 375.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Кримінальна відповідальність є різновидом юридичної відповідальності, особливим елементом у механізмі кримінально-правового реагування держави щодо особи, яка вчинила злочин.

Опрос