Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно расширения содержания понятия "депутатское обращение")

Заключение к проекту закона Украины от 28.08.2015 № 2539а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо розширення змісту поняття "депутатське звернення") (реєстр. N 2539а від 28 серпня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо розширення змісту поняття "депутатське звернення") (далі - Законопроект) (реєстр. N 2539а від 28 серпня 2015 року), поданий народним депутатом України Кривошеєю Г. Г.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є створення умов для більш ефективного здійснення депутатської діяльності.

Для досягнення мети автором пропонується доповнити статтю 16 Закону України "Про статус народного депутата України" приписами, відповідно до яких посадові особи органу державної влади, органу місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян, яким адресовано депутатське звернення, зобов'язані здійснити певні дії з приводу реагування на звернення та несуть персональну відповідальність за своєчасність відповіді на нього. У статті 188-19 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається збільшення розміру штрафів, які накладаються за недодержання встановлених законом строків надання відповіді на звернення народного депутата України, надання неправдивої або неповної інформації на таке звернення.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Основного Закону України, Комітет виходить з такого.

Народні депутати України представляють Український народ у Верховній Раді України - єдиному органі законодавчої влади в Україні (стаття 75, частина перша статті 76 Конституції України).

За Основним Законом України (частина четверта статті 76) повноваження народних депутатів України визначаються Конституцією та законами України.

Відповідно до Закону України "Про статус народного депутата України" (частина перша статті 16) народний депутат України має право на депутатське звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, об'єднань громадян з питань, пов'язаних з депутатською діяльністю, і брати участь у розгляді порушених ним питань.

Опрос