Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно оптимизации деятельности Верховной Рады Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 03.04.2015 № 2536
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо оптимізації діяльності Верховної Ради України) (реєстр. N 2536 від 03 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо оптимізації діяльності Верховної Ради України) (реєстр. N 2536 від 03 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Томенком М. В. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою організації більш ефективної роботи Верховної Ради України в день проведення "години запитань до Уряду" та в цілому підвищення ефективності діяльності народних депутатів України під час сесійного тижня.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до статей 25, 229, 230 Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент) шляхом виключення письмових і залишення виключно усних запитань до членів Кабінету Міністрів України.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Основною Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За Основним Законом України (частина п'ята статті 83) порядок роботи Верховної Ради України встановлюється Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України.

Відповідно до пункту 15 статті 85 Основного Закону України прийняття Регламенту Верховної Ради України належить до повноважень парламенту.

Опрос