Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно оптимизации деятельности Верховной Рады Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 03.04.2015 № 2536
Дата рассмотрения: 27.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо оптимізації діяльності Верховної Ради України)" (реєстр. N 2536 від 03.04.2015 р.)

У законопроекті пропонується внести до статей 25, 229 та 230 Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент) зміни, в яких передбачено проведення оголошення запитів після розгляду законопроектів та залишення виключно усних запитань народних депутатів України до членів Кабінету Міністрів України під час "години запитань до Уряду".

За результатами розгляду даного законопроекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. У п. 1 розділу І проекту пропонується викласти ч. 3 ст. 25 Регламенту в новій редакції, за якою час для оголошень запитів і прийняття рішень про підтримку та направлення запитів має бути перенесений з 11 години у дні проведення пленарних засідань щотижня у п'ятницю на 12.30. Так само, пропонується перенести з 11 години на 12.30 оголошення запитів і прийняття рішень про підтримку та направлення запитів, а також встановити, що обговорення відповідей на запити проводиться у п'ятницю третього тижня місяця.

Головне управління вважає, що встановлення півторагодинного проміжку між "годиною запитань до Уряду", яка триватиме з 10 до 11 години, та часом для оголошень запитів і прийняття рішень про підтримку та направлення запитів, що триватиме 30 хвилин починаючи з 12-30, не створить умов для наявності кворуму для розгляду законопроектів. Вважаємо, що причини відсутності кворуму для прийняття відповідних рішень Верховною Радою України, на жаль, знаходяться не в правовій площині. Відтак, прийняття проекту, що розглядається, на наш погляд, не надасть Верховній Раді України додаткової можливості більш ефективно працювати після "години запитань до Уряду" над розглядом законопроектів (п. 1 пояснювальної записці до законопроекту).

2. Парламентська процедура "години запитань до Уряду" є поширеним засобом реалізації контрольних повноважень парламенту. Сама назва - "година запитань до Уряду", як свідчить парламентська практика різних країн, є суто умовною, адже така "година" може тривати й більш аніж 60 хвилин. У цей час парламентарі мають можливість звертатися до членів Уряду та інших посадовців з усними та письмовими запитаннями та отримувати на них відповідь. Проведення засідань Верховної Ради, на яких народні депутати мали можливість звернутися до керівників та посадових осіб будь-яких державних органів (крім органів судової влади) із запитами та запитаннями, було формалізовано починаючи з положень Регламенту Верховної Ради України, введеного в дію Постановою Верховної Ради України N 130/94-ВР від 27.07.94 р.

Опрос