Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно совершенствования законодательства в сфере государственного надзора (контроля)

Заключение к проекту закона Украины от 27.08.2015 № 2531а
Дата рассмотрения: 04.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю)" (реєстр. N 2531а від 27.08.2015 р.)

У законопроекті пропонується створити інтегровану автоматизовану систему державного нагляду (контролю) про всі заходи державного нагляду (контролю), а також усунути деякі внутрішні суперечності у Законі України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, прийняття проекту сприятиме "впорядкуванню нормативно-правового поля у сфері державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, що сприятиме захисту від зайвого втручання посадових осіб контролюючих органів у діяльність суб'єктів господарювання при проведенні заходів державного нагляду (контролю)".

Головне управління, підтримує прийняття зазначеного проекту у першому читанні за основу. Разом з тим щодо запропонованого у проекті доповнення частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" пунктом 25, згідно з яким від сплати судового збору звільняються органи державного нагляду (контролю) - у справах щодо стягнення адміністративно-господарських санкцій за результатами здійснених заходів державного нагляду (контролю), якщо розпорядчі документи не були оскаржені у судовому порядку, вважаємо звернути увагу на таке.

1 вересня 2015 р. набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", яким запроваджено єдиний підхід до визначення ставок судового збору, враховуючи соціально-економічну ситуацію в державі, зменшено число суб'єктів, звільнених від сплати судового збору, а стаття 5 Закону України "Про судовий збір", до якої у проекті пропонуються зміни, викладена у новій редакції (частина 1 зазначеної статті, зокрема, містить усього 15 пунктів). У зв'язку з цим зазначена пропозиція потребує належного корегування з урахуванням уточнених відповідних положень Закону України "Про судовий збір".

Опрос