Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно создания справедливых условий для реализации сельскохозяйственной продукции и поддержки непосредственных сельскохозяйственных товаропроизводителей

Заключение к проекту закона Украины от 02.04.2015 № 2527
Дата рассмотрения: 20.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 20 квітня 2015 року (протокол N 16) розглянув проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення справедливих умов для реалізації сільськогосподарської продукції та підтримки безпосередніх сільськогосподарських товаровиробників", поданий народним депутатом України Кутовим Т. В. (реєстр. N 2527 від 02.04.2015 р.).

Законопроектом пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, крім операцій, що здійснюються сільськогосподарськими товаровиробниками та підприємствами, що безпосередньо придбали такі культури у сільськогосподарських товаровиробників, що є платниками єдиного податку 4 групи та не застосовують спеціальний режими оподаткування податком на додану вартість і сплачують цей податок на загальних підставах.

З цією метою законопроектом пропонується викласти пункт 197.21 статті 197 Податкового кодексу України у новій редакції та виключити пункт 152 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

Відповідно до діючої редакції пункту 152 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур звільняються від оподаткування податком на додану вартість і платники, які здійснюють вивезення зернових та технічних культур не мають права на бюджетне відшкодування податку на додану вартість.

Підтримуючи в цілому ідею законопроекту, народні депутати України - члени Комітету при обговоренні законопроекту на засіданні Комітету зауважили, що удосконалення оподаткування податком на додану вартість сільськогосподарських товаровиробників потребує комплексного підходу.

Опрос