Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 3 Закона Украины "О концессиях" относительно предоставления в концессию объектов судостроения и судоремонта

Заключение к проекту закона Украины от 02.04.2015 № 2526
Дата рассмотрения: 25.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про концесії" щодо надання у концесію об'єктів суднобудування і судноремонту" (реєстр. N 2526 від 02.04.2015 р.)

У проекті пропонується включити до переліку об'єктів державної чи комунальної власності, які можуть надаватися у концесію, визначений у статті 3 Закону України "Про концесії", об'єкти права державної та комунальної власності, які використовуються для діяльності з судноремонту, суднобудування, обслуговування суден, проведення вантажних, транспортних та експедиційних робіт на суднах, а також інших пов'язаних з цим видів господарської діяльності. Як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, його прийняття "зробить більш інвестиційно-привабливим цей вид господарської діяльності та дозволить відновити роботу окремих судноремонтних та судно будівних підприємств".

Головне управління, розглянувши проект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступне.

1. На нашу думку, положення проекту мають бути узгоджені з частиною 2 статті 23 Закону України "Про морські порти", згідно з якою не підлягають передачі в концесію стратегічні об'єкти портової інфраструктури (крім причалів, залізничних та автомобільних під'їзних шляхів (до першого розгалуження за межами території порту), ліній зв'язку, засобів тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерних комунікацій).

2. Крім цього, варто звернути увагу на те, що з метою ефективного використання виробничого, науково-технічного та експортного потенціалу, відновлення конкурентоспроможності продукції вітчизняного суднобудування, створення сприятливих умов для залучення інвестицій, Законом України "Про проведення економічного експерименту щодо державної підтримки суднобудівної промисловості" запроваджено економічний експеримент щодо державної підтримки суднобудівної промисловості з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року. При цьому згідно з статтею 3 цього Закону основними напрямами державної підтримки суднобудування є створення умов для відновлення конкурентоспроможності підприємств суднобудування, здешевлення кредитів шляхом часткової компенсації ставки за кредитами комерційних банків до рівня облікової ставки Національного банку України, діючої на дату сплати відсотків за отриманими кредитами тощо. Виходячи з цього, на нашу думку, доцільно було б виключити з числа об'єктів, які мають передаватися у концесію, також і ті об'єкти суднобудування, на які розповсюджується дія Закону України "Про проведення економічного експерименту щодо державної підтримки суднобудівної промисловості".

Опрос