Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О предупреждении коррупции" (относительно четкого определения круга лиц, подпадающих под термин "должностные лица")

Заключение к проекту закона Украины от 20.04.2015 № 2525-1
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо чіткого визначення кола осіб, які підпадають під термін "посадові особи")" (реєстр. N 2525-1 від 20 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо чіткого визначення кола осіб, які підпадають під термін "посадові особи") (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Кривошеєю Г. Г.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту метою його прийняття є уточнення термінів для полегшення застосування антикорупційного законодавства, що в свою чергу буде сприяти більшій прозорості та боротьбі з корупцією.

Для досягнення мети авторами пропонується у Законі України "Про запобігання корупції" уточнити визначення "посадові особи юридичних осіб публічного права".

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19).

Опрос