Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно восстановления существовавших ранее прав и свобод

Заключение к проекту закона Украины от 02.04.2015 № 2523
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 13 травня 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення існуючих раніше прав і свобод (реєстр. N 2523), поданий народними депутатами України Королевською Н. Ю., Солодом Ю. В. та Дунаєвим С. В.

Законопроектом передбачено внесення змін до 13 законів України ("Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", "Про жертви нацистських переслідувань", "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про соціальний захист дітей війни" тощо) в частині відновлення пільг для певних категорій громадян (учнів, студентів, педагогічних працівників, працівників гірничих підприємств, дітей війни, ветеранів, інвалідів тощо), які були скасовані Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76-VIII від 28.12.2014 року.

Зокрема, пропонується відновити пільги щодо:

- проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі), автомобільним транспортом загального користування, залізничним, водним транспортом для учасників війни, сімей загиблих інвалідів війни та учасників бойових дій, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, інвалідів та інших категорій громадян;

- оплати за користування комунальними послугами для учасників війни, сімей загиблих інвалідів війни та учасників бойових дій, жертв нацистських переслідувань, дітей війни;

- дострокового виходу на пенсію осіб, трудовий договір з якими розірвано за півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", або віку, що дає право на призначення пенсії відповідно до норм деяких законів тощо.

Опрос